CZ
EN

Jak často navštěvovat kadeřníka, aby vlasy byly zdravé a rostly!

Jak často navštěvovat kadeřníka, aby vlasy byly zdravé a rostly!

Otázku, jak často využívat kadeřnické služby, si v podstatě určí samy vaše vlasy. Rozhodující je délka, typ účesu, způsob každodenní úpravy i kvalita vlasů.

Frekvence návštěv u kadeřníka závisí na několika okolnostech a parametrech. Rozhodující je pochopitelně kvalita vlasů a jejich délka. Většinou se ale kadeřníci i zákaznice shodnou v průměru na šesti týdnech.

Bylo by jistě nesmyslné chodit ke kadeřníkovi každý měsíc, pokud je žádoucí u dlouhých vlasů jen zastřihnout konečky a trochu účes poupravit.

  • Naopak, jste-li nositelkou krátkého účesu, budou nutné návštěvy častější.
  • Stejné pravidlo platí i v případě, že máte účes s ofinou.
  • Aby byla stále dokonalá, je nutné ji upravovat v kratších časových intervalech.

Kratší pauzy mezi jednotlivými návštěvami budou mít také ženy, jejichž vlasy jsou poškozené a potřebují se opět dostat do kondice. Pravidelná úprava povzbudí jejich růst.

U krátkých precizních střihů a také poškozených vlasů se doporučuje úprava přibližně jednou za čtyři až pět týdnů.
Pravidelným stříháním konečků se mohou vlasy opět „zvednout“ a získat na kvalitě.

Jedním z mýtů je ten, že si žena nemá vlasy nechat vůbec stříhat, pokud má v úmyslu mít účes z dlouhých vlasů.

 

Žehlíte a barvíte? Pravidelná návštěva kadeřníka bude nutná

 

Určitá pravidla platí také při úpravě vlasů, které jsou barveny nebo pravidelně žehleny. Ženy, které si barví vlasy, by měly svého kadeřníka navštívit jednou za dva až tři měsíce a nechat si dobarvit nehezky vypadající dorosty. Ty totiž vždy způsobí jeden nežádoucí efekt. I při sebevětší snaze o dokonalý účes budou vlasy vždy působit tak trochu neupraveně.

Účes zvaný „mikádo“, který vyžaduje pravidelné žehlení, může způsobovat, že vlasy rostou na různých místech různou rychlostí a za několik týdnů tak vlasy mohou ztratit svou „fazónu“.
Pravidelná úprava je tedy žádoucí.

RADA NA ZÁVĚR – pokud si čas od času chcete svůj účes upravit svépomocí, pak si pořiďte kadeřnické nůžky, které zaručí ostrý řez. Nůžkami na papír si způsobíte roztřepení konečků.

 

Objednejte se ONLINE