CZ
EN

Jak pečovat o vlasy na dovolené

Jak pečovat o vlasy na dovolené

Jestliže se nechcete vrátit z dovolené u moře s poškozenými vlasy, bude zapotřebí dodržet několik důležitých zásad. A začít je třeba už před samotnou dovolenou.

 

Jak pečovat o vlasy na dovolené
Zatímco my se na dovolenou většinou velice těšíme, některé části našeho těla to vnímají jinak. Například naše vlasy jistě nejsou z neustálého máčení ve slané vodě a vystavování na odiv žhavým paprskům zvláště nadšené. Dalo by se říci, že přímo trpí.

Vzhledem k tomu, že je ale nemůžeme nechat doma, musíme se o ně na dovolené patřičně postarat, abychom nepociťovali následky ještě několik týdnů po návratu.

Nejvíce vlasy trpí pochopitelně u moře. A to nejen přímo ve slané vodě, ale i v hotelovém bazénu. Vlasům totiž neprospívá ani sůl ani chlór. Obojí má vliv na jejich vysoušení.

Po koupání je tedy vždy opláchněte vodou a klidně i umyjte regeneračním nebo šetrným šampónem.
Na trhu jsou k dostání i šampony pro každodenní mytí.

Některé prodejní řetězce myslí na své zákazníky i v tomhle ohledu a nabízejí malá cestovní balení.

 

Na prodloužené vlasy opatrně
Problém může nastat i u prodlužovaných vlasů. A to dost závažný. Nejen, že může dojít k poškození spojů a vy náhle zjistíte, že část vaší kštice plave vedle vás, ale překvapení může být i později. Z krásně rovných a uhlazených vlasů je účes „á la pudl“.

 

Vlasy mají u moře na kosmetiku jiné požadavky
Na cestu k moři je si také vyberte vhodný lak na vlasy. Rozhodně volte ten, který neobsahuje alkohol. Vlasům by sice až tolik neublížil, ale pokožka krku, dekoltu nebo i obličeje by mohla dostat nové vylepšení v podobě pigmentových skvrn.

 

Obecně však platí jedno pravidlo – vlasová kosmetika, která s vámi cestuje k moři by měla obsahovat ochranné UV filtry.
Barvení ano – ale ne na poslední chvíli

 

Ale nejen na samotné dovolené je třeba na své vlasy myslet. Je zapotřebí začít už několik dnů předem. Dnes je barvení vlasů přirozenou součástí péče dam o dokonalý zevnějšek. Pokud pociťujete, že bude oživení vlasů barvením nutné, pak tuto záležitost řešte opravdu včas.

Poraďte se se svým kadeřníkem, jakou časovou rezervu máte svým vlasům dopřát na zotavení po barvení.
Většinou by to mělo být asi deset dnů před plánovaným odjezdem.

Kdy jedete na dovolenou vy?