7 strategií prevence vypadávání vlasů u mužů a žen – pomůže i vlasová kosmetika Tomas Arsov.

Původcem padání vlasů je často stres, špatný životní styl, nebo skryté onemocnění. Naštěstí existuje několik účinných strategií prevence, které padání zmírňují, nebo zcela zabraňují jeho vzniku. Základem je vhodně zvolená kosmetika, pestrý jídelníček a dostatek vitamínů, antioxidantů a živin.

 

pastedGraphic.png

 

Životnost vlasového vlákna se pohybuje v rozmezí dvou až pěti let. Vlasová folikula nejprve roste, pak vstupuje do fáze přechodu a posléze končí v odpočinkové fázi, ve které odumírá a odpadá. Vlivem enviromentálních faktorů, onemocnění a špatného životního stylu se někdy stane, že folikuly do odpočinkové fáze přechází rychleji, než je běžné. V tom momentě začnete pociťovat problémy s padáním vlasů. 

Vlasy nejčastěji padají kvůli stresu1, chronickým onemocněním, špatné péči, někdy dokonce i jako vedlejší dopad těhotenství2. 

Zastavit padání vlasů je komplexní proces, který často vyžaduje pomoc dermatologa (obzvlášť pokud odráží vnitřní problémy). Stále ale existují praktické strategie, jak ho alespoň zpomalit a ochránit zbylé zdravé kadeře. Dnes Vás s nimi seznámíme.

 

1) VYHNĚTE SE ÚČESŮM, KTERÉ VLASY ZBYTEČNĚ TAHAJÍ.

Zdravé vlasy jsou vysoce flexibilní, nicméně vlasová folikula může být natažena jen do určité míry. Pak se nenávratně poškodí a odumírá3. Pokud trpíte padáním vlasů, raději se vyvarujte všech typů utažených copů.

 

2) OMEZTE FÉNOVÁNÍ NA MINIMUM.

Horký vzduch vlasy oslabuje a tím násobí riziko dalších komplikací. Zkuste jeho používání omezit a vlasy nechte schnout přirozeně. V případech, kdy se fénování nevyhnete, vlasy chraňte vhodnou kosmetickou péčí. Z naší kolekce doporučujeme marulový olej s vitamínem E a keratinovou regenerační vodu.

 

3) VYHNĚTE SE BARVENÍ VLASŮ A OSTATNÍ CHEMICKÉ ZÁTĚŽI, POUŽÍVEJTE KVALITNÍ KOSMETIKU.

Barvení a ostatní procedury silně poškozují vlasovou folikulu. U slabých padajících kadeří se efekt opět násobí4.

Škodlivé chemikálie bohužel často najdete i v běžné vlasové kosmetice. Je proto důležité číst etikety a kupovat pouze přírodní produkty v certifikované kvalitě. Z naší kolekce Tomas Arsov je vždy sázkou na jistotu sada šamponu, kondicionéru a vlasové masky Bonfire.

 

4) POUŽÍVEJTE ŠETRNÝ HŘEBEN S PŘÍRODNÍMI VLÁKNY.

Pravidelné používání jemného hřebenu s šetrným bio vláknem vlasy hydratuje a podporuje tvorbu přírodního mazu i keratinu5.

 

5) UJISTĚTE SE, ŽE MÁTE DOSTATEK VITAMÍNŮ A MINERÁLŮ.

S padáním vlasů jde ruku v ruce deficit železa, zinku, niacinu, selenu, vitaminu D a B126. Většinu těchto živin získáte z pestré zdravé stravy bohaté na zeleninu. Vitamín D se v zimních měsících vyplatí užívat v podobě tablet, v ostatních ročních obdobích jej doplňuje pravidelný pobyt na slunci. 

Doporučit můžeme i náš doplněk stravy HAIRBOOSTER 2.0. Díky silnému antioxidantu astaxanthinu vlasy spolehlivě obnoví a zamezí předčasnému přechodu folikuly do odpočinkové fáze.

 

6) PODPOŘTE RŮST VLASŮ ESENCIÁLNÍMI OLEJI.

Esenciální oleje jsou životadárné extrakty obsahující silné výtažky z rostlin. Při pravidelné aplikaci stimulují růst vlasů, novým kadeřím propůjčují zdraví a lesk. 

Mezi nejefektivnější esenciální oleje patří:

  • Mátový
  • Čínsky ibišek
  • Ženšen pravý
  • Nard pravý

Oleje si kupte v čisté formě, smíchejte s nosným olejem (například mandlovým) a následně užívejte dle potřeby.

 

JAKÉ PRODUKTY TOMAS ARSOV POMÁHAJÍ PŘI PADÁNÍ VLASŮ?

V kolekci vlasové péče Tomas Arsov vedeme několik produktů, které svým složením pomáhají padání vlasů zmírnit. Za zmínku stojí především šampony Tomas Arsov:

  • Šampon Bonfire obsahuje jemné přírodní tenzidy, které vlasy myjí aniž by je zatěžovaly. Obohacen je vitamínem E, který podle několika studií zmírňuje padání vlasů a podporuje jejich růst7.
  • Šampon Green Tea má podobné složení. Navíc obsahuje chladivý menthol. Ten prokrvuje vlasovou pokožku, přivádí živiny ke kořínku vlasové folikuly, hojí ji a tím podporuje v růstu8.

 

Klíčová slova: Na vypadávání vlasů, padání vlasů, prevence padání vlasů, Tomáš Arsov šampon, Šampon Bonfire, Hairbooster, Tomáš Arsov vlasová kosmetika

Další naše články

Menu