JAK SE STARAT O ROVNÉ, VLNITÉ A KUDRNATÉ VLASY: TIPY NA PROFESIONÁLNÍ PÉČI

Existuje několik typů vlasů, každý z nich vyžaduje odlišnou péči. Znáte je všechny? Víte jaký je ten váš? Pečujete o ně tak, jak byste měli? Pokud ne, zkuste se inspirovat naším návodem. 

pastedGraphic.png

 

PROČ RŮZNÉ VLASY VYPADAJÍ JINAK?

Vlasy dělíme hlavně podle vlnitosti. Tu způsobuje tvar vlasové folikuly, který je zase ovlivněn genetikou. Podle oválnosti a asymetričnosti rozlišujeme vlasy:

  • Rovné 
  • Mírné zvlněné
  • Kudrnaté lokny

Každý z těchto druhů vypadá jinak, jinak se chová a vyžaduje speciální péči.

 

JAK SE STARAT O ROVNÉ VLASY?

Rovné vlasy se přirozeně nevlní. Snadno se mastí a pokud jsou husté, vytvářejí po vysušení velký objem bez textury.

Pro efektivní péči a styling u rovných vlasů doporučujeme:

  • Omezit časté mytí, které by vedlo k nadprodukci mazu. 
  • Nepoužívat produkty s přidanými oleji.
  • Vyhnout se těžkým sérům a máslům – zaměňte je za texturovací sprej a suchý šampon.

Ohledně účesů to mají lidé s rovnými vlasy nejlehčí. V praxi jim sedne téměř jakýkoliv styling, za předpokladu, že se podaří vytvořit dostatečnou strukturu. V salonu Tomas Arsov rádi doporučujeme vrstvená mikáda.

 

JAK PEČOVAT O MÍRNĚ ZVLNĚNÉ VLASY?

Mírně zvlněné vlasy se podobají těm rovným, ale na úrovni očí se začínají stáčet. U některých žen jsou vlny výraznější a vytváří charakteristická esíčka.

Stylisté obecně doporučují mírně zvlněné vlasy nezatěžovat krémovými produkty a raději tvary podpořit stylingovou pěnou, nebo gelem. Přirozeného vzhledu „jako z pláže“ dosáhnete slaným sprejem.

  • Pokud se při stylingu snažíte vlasy narovnat, ujistěte se, že kadeře chráníte marulovým olejem a alespoň jednou týdně si najděte čas na hloubkově regenerační masku. 
  • Pokud se vlny naopak snažíte zdůraznit, zaměřte se na produkty odpuzující vlhkost.

K mírně vlnitým vlasům skvěle sedí barvení technikou balayage. Objednejte si svůj termín v salonu Tomas Arsov ještě dnes.

 

JAK SE STARAT O KUDRNATÉ VLASY A VLNITÉ LOKNY?

Vlasy kudrnaté dále dělíme podle toho, jak moc se vlní. Vlnité vlasy mají obvykle hrubší strukturu, kudrny bývají těsné a husté, afro má největší objem a rádo se cuchá.

U všech typů je důležité nesnažit se vlasy zbytečně rovnat a raději podpořit jejich přirozený, zdravý vzhled. Přírodní kudrliny jsou krásné a jedinečné.

Péče o kudrnaté vlasy je specifická. Bývají sušší, základem je proto pravidelná a pečlivá hydratace. Zabráníte tak krepatění i lámání. Vřele doporučujeme aplikovat šampon a kondicionér z kolekce Bonfire. Od věci není ani pravidelné používání keratinového spreje Tomas Arsov.


TIP: Vše o složení a účincích šamponů Tomas Arsov se dozvíte 
zde. 

Po mytí kudrnaté vlasy nikdy nedřete osuškou, jinak riskujete poškození. Raději ručníkem jemně nasajte přebytečnou vodu a zbytek nechte přirozeně doschnout na vzduchu. Případně si udělejte klasický „turban“.

Ohledně účesů to kudrnatým vlasům sluší nejvíce, když jsou prostříhané a přírodní. Zkusit můžete i vysoký culík.

 

Klíčová slova: Jak se starat o vlasy, druhy vlasů, typ vlasů, péče o vlnité vlasy, profesionální péče o vlasy, jak se starat o kudrnaté vlasy, Tomas Arsov sampon, 

Další naše články

Menu